Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Korek pod szpitalem na wymaz. Policja apeluje do kierowców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niemalże codziennie pod wodzisławskim szpitalem tworzy się gigantyczny korek, sięgający sklepu Lidl. To samochody z osobami czekającymi w kolejce na wymaz. Ruchem kieruje policja.

Korek pod szpitalem na wymaz. Policja apeluje do kierowców [ZDJĘCIA, WIDEO]
25 stycznia kolejka do wymazów przed szpitalem w Wodzisławiu oraz Rydułtowach nie miała końca. fot. Czytelnik
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W związku z występującymi na ul. 26 Marca utrudnieniami, ruchem kieruje policja, która apeluje do kierowców:

- W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób kierowanych na wymaz w kierunku Covid-19. Przed punktami pobrań pojawiły się długie kolejki samochodów.  Apelujemy do kierowców przyjeżdżających na wymaz, aby bezwzględnie stosowali się do wyznaczonych godzin badania. Podczas oczekiwania na wymaz niedopuszczalne jest wychodzenie z samochodu, osoby kierowane na wymaz są objęte kwarantanną domową. Sprawne przeprowadzenie badania zależy głównie od dyscypliny osób zgłaszających się na test.

W rejon punktów pobrań znajdujących się na terenie powiatu wodzisławskiego są kierowane dodatkowe siły. Policjanci będą wspierać służby porządkowe pracujące na miejscu, aby nie dochodziło do tamowania dróg. Przypominamy, iż wjazd do szpitala musi być przejezdny dla służb ratunkowych.

Apelujemy więc do osób stawiających się na wymaz o punktualność, a także o odpowiedzialności i cierpliwość.

Powiat chce otworzyć dodatkowy punkt pobrań

Jak informuje starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, trwają prace nad uruchomieniem dodatkowego punktu wymazowego. Władze powiatu wspólnie z dyrekcją Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. podjęły starania o uzyskanie zgody Narodowego Funduszu Zdrowia na utworzenie w powiecie wodzisławskim kolejnego punktu do pobierania wymazów na obecność wirusa SARS CoV-2.

- Inicjatywa to odpowiedź na obecną trudną sytuację w punktach wymazowych w regionie, w których z powodu gwałtownego wzrostu liczby zachorowań przekroczone zostały wszelkie normy wydolności tych punktów. W ciągu tygodnia liczba wykonywanych codziennie testów wzrosła bowiem kilkunastokrotnie. W tej chwili starosta Leszek Bizoń prowadzi konsultacje z gminami na temat lokalizacji punktu. Wiadomo, że miałby on powstać poza Wodzisławiem Śl. i Rydułtowami, gdzie takie punkty już istnieją. Inny wymóg to łatwy dojazd oraz układ komunikacyjny, który nie będzie powodować dużych utrudnień w ruchu na drogach w rejonie punktu - wyjaśnia Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. 

- Sytuację ma również poprawić zapowiadana przez rząd możliwość testowania na covid-19 w aptekach. O stanowisku Narodowego Funduszu Zdrowia będziemy informować - dodaje Raczkowski. 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 27.01.2022 10:14

Kto normalny tam idzie.. JA z gorączką śmigam normalnie, byleby w domu nie siedzieć.

~Intelno (80.238. * .76) 27.01.2022 09:34

Idioci,po co zdrowy cisnie sie na test.Tak na marginesie wsioki nauczcie sie nie stawac na wjazdach na stacje paliw na przyklad.

~Dosi (185.135. * .110) 27.01.2022 09:08

Władze Powiatu nie potrafią poradzić sobie z prostymi wyzwaniami jedynie co potrafią to pozować do zdjęć na imprezach.Niech to zamknąć tak jak przejście graniczne w Skrbeńsku dla ruchu samochodów osobowych

~Mirkoo (79.124. * .215) 27.01.2022 07:35

Parodia.
Wymaz brany na dworze przy 0'C bez zachowania jakichkolwiek zasad sanitarnych.

Lekarze (zwłaszcza z XXX-lecia) wysyłają jak leci każdego, kto ma nawet katar, bo z tego mają kasę.
Po teleporadzie bez badania pacjenta wpisują od razu kwarantannę i kierują na testy.

Żenada.
Pani G. powinna się wstydzić.

~ciekawy (188.137. * .185) 26.01.2022 21:08

amol no właśnie przez takich jak ty ta "pandemia" nigdy sie nie skończy. Jestem zdrowy ale pójdę se zrobić teścik. może mi tam coś wykaże to sobie posiedzę w domku przed telewizorem 10 dni

amol 26.01.2022 20:30

Ale ja jestem zdrowy, więc wynik raczej negatywny będzie, poszedłem bo wczoraj w radiu i mediach zachęcali do tych testów, myślałem że każdy może sobie zrobić, ale teraz już wiem ,że to tylko dla wybranych, tych co potrzebują L4, albo opieki nad dzieckiem.

~may (83.26. * .131) 26.01.2022 17:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@amol: jeżeli chcesz zrobić sobie test na Covid, wcale nie musisz mieć skierowania od tych błaznów z POZ. Wrzuć w google fraze: "pacjent gov pl covid test" i odpal artykuł "Prosta droga na test na COVID-19 " - niestety Nowiny.pl blokują wklejanie linków ;/
Wypełniasz ankiete, logujesz się profilem zaufanym i w ciagu 1h masz skierowanie. Pamiętaj tylko, że skierowanie na test = kwarantanna do czasu uzyskania negatywnego wyniku.

amol 26.01.2022 16:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja też wczoraj czytając newsy, postanowiłem udać się na wymaz, stałem pół godziny w kolejce, a jak była moja kolej, przebrana chyba pielęgniarka, chciała jakieś skierowanie, podobno lekarz poz daje takie ???
Dzisiaj poprosiłem na tele-poradzie o takie skierowanie, a lekarz nie chciał mi go wypisać i powiedział, że sobie żarty robię ??? Więc nie wiem skąd Ci ludzie maja te skierowania ???

~aićpanwuj (89.64. * .34) 26.01.2022 11:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Teraz to i miasta mogą "stanąć" w imię covidka. Najlepiej wyślijmy wszystkich obywateli w jednym czasie na testy, będzie spokój- nikt nie będzie się śpieszył do pracy na zakupy, bo wszyscy będą stali w kolejce

~Pytanienasniadanie (87.101. * .96) 26.01.2022 10:51
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Dlaczego dzielni polucjanci nie dają mandatów za tamowanie ruchu?!