Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Pościg za agresywnym kierowcą. Policjanci musieli strzelać

14.01.2022 11:41 | 0 komentarzy | AgaKa

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki uszkodził dwa radiowozy i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Gdy 32-latek chciał potrącić policjanta, padły strzały które miały zatrzymać samochód. Po przestrzeleniu opon w aucie kierujący oraz pasażerowie zostali zatrzymani.

Pościg za agresywnym kierowcą. Policjanci musieli strzelać
Pościg zakończył się strzelaniną. W samochodzie znajdowały się 3 osoby, dwie zostały zatrzymane, fot. policja Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrola drogowa

We wtorek, 11 stycznia około godziny 21.40 jastrzębscy wywiadowcy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który miał papierową tablicę rejestracyjną. Kierowca zignorował policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać ulicami Jastrzębia-Zdroju w kierunku Zebrzydowic. Stróże prawa rozpoczęli pościg, do którego dołączył również patrol prewencji. Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy.

Pościg

W miejscowości Kończyce Małe policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę, wykorzystując radiowóz. W pewnym momencie audi zwolniło, a silnik pojazdu zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać uciekinierów, jednak wtedy kierowca zdołał uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych widząc to, wyciągnął broń służbową i oddał strzały w samochód, doprowadzając do jego zatrzymania.

Dwóch zatrzymanych

32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas sprawdzenia jastrzębianina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez prokuraturę. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymanie do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 30-latek odpowie za rozbój. Sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im kilka lat więzienia.