Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Oszust wypłacił z konta żorzanki 2000 zł

13.01.2022 16:27 | 0 komentarzy | AgaKa

Żorzanka otrzymała wiadomość z informacją o przesyłce, która nie zostanie dostarczona, jeżeli nie uiści dodatkowej opłaty. Korzystając z przesłanego linku umożliwiła oszustowi dostęp do konta, a ten wypłacił pieniądze.

Oszust wypłacił z konta żorzanki 2000 zł
Treść SMSa którego otrzymała kobieta, fot. policja Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dopłata do paczki

We wtorek, 11 stycznia w godzinach rannych 43-latka z Żor otrzymała wiadomość SMS na swój telefon, iż paczka została wstrzymana i należy dopłacić 4,27 zł, aby została dostarczona. W korespondencji tej znajdował się link przekierowujący na stronę łudząco przypominającą typowe strony autoryzacyjne banków. Fikcyjny system poprosił o podanie loginu do konta, a następnie danych autoryzacyjnych, które już prawdziwy bank wygenerował dla swojej klientki.

Oszust okradł kobietę na 2000 zł

Schemat tego typu oszustw jest zawsze bardzo podobny. Po wygenerowaniu kodu autoryzacyjnego i wpisaniu go w przeglądarce w tym samym czasie oszust dodaje swoje urządzenie jako zaufane i może dowolnie zarządzać naszym kontem, w tym generować kody BLIK. Po kilkunastu minutach z konta bankowego żorzanki zniknęło 2000 zł, które sprawca wypłacił przy pomocy kodu.