Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy medyczni byli świadkami kolizji drogowej. W zdarzeniu brało udział 6 osób

Zespół ratownictwa medycznego zaalarmował służby i natychmiast przystąpił do badania uczestników kolizji.

Ratownicy medyczni byli świadkami kolizji drogowej. W zdarzeniu brało udział 6 osób
Ratownicy, strażacy i policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi młoda kobieta kierująca volkswagenem golfem. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Do zdarzenia doszło na ul. Rudzkiej w Raciborzu 8 stycznia około 22.12 . Zderzyły się tam volkswagen golf, którym podróżowały 4 osoby oraz opel insignia z kierowcą i pasażerem na pokładzie.

- Sprawczyni to 20-latka kierująca golfem. Ona wykonywała nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu. Doprowadziła do zderzenia z oplem, którym kierował 21-latek. Pani została ukarana mandatem. Kierowcy byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Na miejscu oprócz policjantów i wspomnianych we wstępie ratowników interweniowali jeszcze strażacy zawodowi i ochotnicy, a także jeszcze jeden zespół ratownictwa.

- Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach, nie wymagali pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatora oraz uprzątnięciu jezdni z resztek pokolizyjnych. Droga była całkowicie zamknięta przez 10 minut, później ruch odbywał się wahadłowo - mówi Nowinom bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 tys. zł.


O pozostałych weekendowych (7-9 stycznia) interwencjach strażaków z powiatu raciborskiego przeczytaj tutaj:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].