Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci z Raciborza wystawili pierwszy mandat według nowego "terroryfikatora"

Pierwszy kierowca ukarany według nowego taryfikatora mandatów wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ile zapłaci za popełnienie tego wykroczenia?

Policjanci z Raciborza wystawili pierwszy mandat według nowego "terroryfikatora"
Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Policja).

Kosztowny początek nowego roku

- 21-letni kierowca hondy wyprzedzał opla na przejściu dla pieszych na ulicy Brzeskiej 1 stycznia o 23.25 - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 zł.

Nowy taryfikator mandatów

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Za korzystanie z telefonu podczas jazdy zapłacimy 500 zł, spowodowanie kolizji to mandat w wysokości 1500 zł, a jazda po spożyciu alkoholu to 2500 zł.

Wysokie mandaty obowiązują również za przekroczenie dozwolonej prędkości - do 10 km/h jest to tylko 50 zł, ale wysokość mandatów rośnie, do 1000 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o 31-50 km/h do 2500 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h i więcej. Szczegółowo piszemy o tym tutaj:

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~to_nic (5.184. * .197) 04.01.2022 17:51

Obywatelka24 (91.204. * .100)
przekroczysz o 30 km/h w mieście - zabijesz człowieka
przekroczysz o 30 km/h na pustej drodze między miastami - zabijesz człowieka
jaka różnica ?

~fanklubprezesa (46.223. * .141) 04.01.2022 15:48

Bardzo śmieszny tytuł. Godny prawdziwego ciennikartza.

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 04.01.2022 15:28

Za takie zachowania - to jestem za wysokim karaniem, ale przekroczenia prędkości - to widełki powinny być zdecydowanie większe - bo czym innym jest przekroczenie prędkości o 30 km/h w mieście, a czym innym na pustej drodze między miastami. Najgorsze jest to, że w takim samym stopniu nie podnieśli kar dla pieszych i rowerzystów. Pieszy czy rowerzysta nie ma stref kontrolowanego zgniotu, nie ma poduszek a wchodząc/wjeżdżąjąc na czerwonym stwarza takie samo zagrożenie jak kierowca. Piesi pod galeriami dalej włażą na przejścia zapatrzeni w komórki...