Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Patrol

Need for Speed ulicami Jastrzębia. Pijany poszukiwany uciekał przed policją

25.11.2021 11:47 | 0 komentarzy | AgaKa

Policjanci z jastrzębskiej grupy "Speed" zatrzymali po pościgu 34-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Kierujący osobówką nie bez powodu uciekał ulicami miasta. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie oraz był poszukiwany.

Need for Speed ulicami Jastrzębia. Pijany poszukiwany uciekał przed policją
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przekroczył dozwoloną prędkość

Tym razem jastrzębscy policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" zauważyli kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Pomiar wykazał, że kierowca osobówki przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, mimo tego kierowca nie zatrzymał się.

Promil w wydychanym powietrzu

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. W efekcie mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju szybko został zatrzymany. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że 34-latek miał promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jastrzębianin jest poszukiwany.

Prosto do aresztu

Mężczyzna po tym, jak usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i ucieczki przed mundurowymi został przewieziony do Zakładu Karnego. Grozi mu 5 lat więzienia.