środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Patrol

Kilkaset zwierząt zginęło w płomieniach. Wielki pożar w Bieńkowicach

19.11.2021 09:10 | 0 komentarzy | żet

Gdy strażacy przyjechali na miejsce, połowa budynków inwentarskich stała w płomieniach. Do zabudowań gospodarczych przylegał też dom. Strażacy skupili się na obronie tego obiektu.

Kilkaset zwierząt zginęło w płomieniach. Wielki pożar w Bieńkowicach
- Straty są jeszcze ustalane. Na razie za wcześnie, by mówić też o wstępnej przyczynie zaprószenia ognia - mówi bryg. Roland Kotula z PSP w Raciborzu. Zdjęcie przedstawia pożar w Bieńkowicach (fot. Grupa Racibórz 112 info 2/Whatsapp).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzysta kur, sześćdziesiąt świń, trzy cielaki oraz koń - to zwierzęta, które zginęły w pożarze. Doszło do niego przy ul. Bojanowskiej w Bieńkowicach 19 listopada około godz. 4.00. Zniszczeniu uległo 3/4 zabudowań inwentarskich (połowa została strawiona przez pożar, jedna czwarta została zniszczona wskutek oddziaływania wysokiej temperatury i zadymienia).

Do akcji gaśniczej skierowano najbliższe jednostki OSP oraz trzy zastępy zawodowców z Raciborza. - Do budynków inwentarskich przylegał też budynek mieszkalny. Działania strażaków polegały na obronie tego budynku. Cztery osobe, które mieszkały w tym budynku, ewakuowały się samodzielnie, nic im się nie stało - mówi bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Oprócz budynku mieszkalnego, strażakom udało się uratować również 1/4 zabudowań inwentarskich, a także zgromadzone tam płody rolne oraz część bydła.

Odwiedziliśmy rolników poszkodowanych w pożarze. Oto reportaż z miejsca zdarzenia: Dramat rolników z Bieńkowic. "15 lat pracy diabli wzięli" [ZDJĘCIA]