Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Patrol

Kiedy ukradną ci wypożyczony rower za kilka tysięcy euro...

05.11.2021 16:03 | 0 komentarzy | AgaKa

To miał być spokojny i pełen wrażeń wyjazd na obóz rowerowy do Włoch. Pełen wrażeń był, ale nie takich, jakie byście sobie wymarzyli.

Kiedy ukradną ci wypożyczony rower za kilka tysięcy euro...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ariel pojechał na obóz rowerowy do Włoch. W miejscowej wypożyczalni wypożczył rower, który wart był około 7000 euro. Niestety historia nie ma happy endu - póki co. Rower został skradziony.

Dobrzy ludzie!

Na naszym pierwszym wspólnym obozie rowerowym we Włoszech, przystojniakowi z foteczki a mojemu przyjacielowi Arielowi skradziono wypożyczony na miejscu rower. Rower marki Santa Cruz, model Megatower na rok 2021, wyceniony przez wypożyczalnię na 7000€ (sic!).

Pomimo natychmiastowej interwencji u lokalnej policji i rozesłania informacji po lokalnych grupach rowerowych, nie byliśmy w stanie namierzyć go na miejscu, zanim nasz pobyt dobiegł końca.

Jedynym rozwiązaniem jakie udało nam się wynegocjować z wypożyczalnią aby odzyskać jego dokumenty pozwalające na powrót do kraju, to obietnica zwrócenia takiego samego roweru w okresie 30 dni, aby uniknąć procesów sądowych i innych nieprzyjemności, które mogłyby dodatkowo pogorszyć i tak już beznadziejną sytuację.

To zostawia mojego przyjaciela nie tylko z kiepskimi wspomnieniami swojego pierwszego obozu rowerowego, ale także z koniecznością zakupu nowego roweru. Dzięki uprzejmości naszych znajomych, udało nam się zredukować koszt do 20 tysięcy złotych, ale to wciąż ogromna ilość pieniędzy, których nie jest w stanie zorganizować samemu w tak krótkim czasie.

Niestety, żadne z naszych ubezpieczeń nie pokrywa tego rodzaju zdarzenia, a jakiekolwiek próby interpretacji umowy podpisanej z wypożyczalnią są dla nas niekorzystne. Potrzebujemy waszej pomocy, żeby Ariel mógł spać spokojnie. Dziękujemy za każdą pomoc!

Chcesz pomóc Arielowi? Zrzutka prowadzona jest pod tym linkiem