Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Policyjny pościg w Raciborzu. Młody motocyklista z powiatu wodzisławskiego nie miał prawa jazdy, a motor nie był zarejestrowany

05.11.2021 12:32 | 0 komentarzy | żet

Mundurowi zwócili uwagę na motocykl pozbawiony tablic rejestracyjnych. Chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, aby wyjaśnić sytuację. Motocyklista zdecydował się na ucieczkę.

Policyjny pościg w Raciborzu. Młody motocyklista z powiatu wodzisławskiego nie miał prawa jazdy, a motor nie był zarejestrowany
Motocyklista odpowie nie tylko za kierowanie niezarejestrowanym pojazdem bez uprawnień, ale również ucieczkę. To ostatnie przewinienie jest przestępstwem. Zdjęcie ilustracyjne (policja.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko rozegrało się na ul. Rybnickiej w Raciborzu w czwartek 4 listopada około godz. 13.30. - Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki zauważyli motocykl, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili zatrzymać motocykl i ustalić z kierowcą powód, z jakiego nie jest wyposażony w obowiązkową tablicę. Natychmiast przystąpili do działania, by zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej. Niestety kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać - relacjonuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się kilka kilometrów dalej, również na ul. Rybnickiej. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a motocykl nie jest zarejestrowany. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

- Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat - informuje policja.