Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Kierowca volkswagena passata potrącił dziesięcioletnią dziewczynkę

27.10.2021 08:51 | 0 komentarzy | żet

Do wypadku doszło 25 października około godz. 13.50 na ul. Ocickiej w Raciborzu.

Kierowca volkswagena passata potrącił dziesięcioletnią dziewczynkę
Sprawca wypadku był trzeźwy. Poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala z urazem głowy i nogi. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa trafi do sądu

- Kierujący volkswagenem passatem 75-letni mężczyzna potrącił dziewczynkę. Ona doznała urazu kolana i głowy. Sprawa trafi do sądu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

75-letni kierowca to raciborzanin. Mężczyzna został przebadany alkomatem, był trzeźwy.

Nie wszyscy kierowcy pamiętają o zmianach w kodeksie

Przypomnijmy, od 1 czerwca 2021 r. obowiązują zmiany w Kodeksie Drogowym. Piesi znajdujący się na przejściu dla pieszych lub wchodzący na nie mają pierwszeństwo przed kierującymi pojazdami. Co więcej, kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych mają obowiązek zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić pieszych na niebezpieczeństwo.

Do większości wypadków dochodzi z winy kierowców

W 2020 roku w powiecie raciborskim doszło do 904 kolizji oraz 33 wypadków drogowych. Rannych zostało 36 osób, 3 osoby zmarły.

Do 30 wypadków doszło z winy kierowców, piesi odpowiadali za spowodowanie 3 wypadków (2 - nieostrożne wejście na jezdnię przed pojazdem, 1 - chodzenie nieprawidłową stroną drogi).