Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Patrol

Kierowca pod wpływem alkoholu, pasażer z narkotykami

22.10.2021 10:55 | 0 komentarzy | AgaKa

Katowiccy wywiadowcy zatrzymali w Jastrzębiu kierowcę będącego pod wpływem alkoholu oraz pasażera jego samochodu, który miał przy sobie narkotyki.

Kierowca pod wpływem alkoholu, pasażer z narkotykami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 20 października katowiccy wywiadowcy pełnili służbę w Jastrzębiu-Zdroju. Około godziny 20.15 mundurowi patrolowali rejon Szerokiej, gdzie zauważyli samochód marki ford, w którym znajdowało się czterech nerwowo zachowujących się mężczyzn.

Kierowca osobówki został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu z ust. Mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie pasażerów, więc oprócz badania stanu trzeźwości, przeprowadzili także kontrolę osobistą.

Nietrzeźwy kierowca, pasażer z narkotykami

Badanie alkomatem wykazało, iż kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju podróżował wraz z trzema mieszkańcami powiatu wodzisławskiego, jeden z nich, 27-latek posiadał przy sobie narkotyki (katynon). Pasażer usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, grozi mu do 3 lat więzienia, kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień będzie odpowiadał przez sądem.