Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Patrol

Policja zatrzymała 63-letniego wandala samochodów

13.10.2021 11:07 | 2 komentarze | AgaKa

Wandalizm jak się okazuje, nie jest tylko "domeną" młodych osób. 63-latek od jakiegoś czasu dewastował samochody na jednym z osiedli w centrum Jastrzębia-Zdroju. Został zatrzymany przez dzielnicowych.

Policja zatrzymała 63-letniego wandala samochodów
63-latek przyznał się do zarysowania 8 samochodów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od pewnego czasu mieszkańcy jednego z osiedli w centrum Jastrzębia skarżyli się swoim dzielnicowym, że ktoś uszkadza pojazdy należące do nich. Mundurowi widząc narastający problem wzięli sobie za priorytet pomoc mieszkańcom w zatrzymaniu uciążliwego wandala, który poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej niszczy ich samochody.

Dzielnicowi obserwowali podejrzanego

W minioną niedzielę, 10 października po godzinie 4.30 dzielnicowi na osiedlu Arki Bożka w Jastrzębiu-Zdroju zauważyli mężczyznę podejrzanie kręcącego się wokół jednego z samochodów. Mundurowi zaczęli go obserwować. W pewnym momencie mężczyzna zarysował samochód volkswagen i oddalał się w kierunku jednego z budynków wielorodzinnych. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg za wandalem i go zatrzymali.

Przyznał się do zarysowania 8 samochodów

63-latkowi policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej już przedstawili zarzut uszkodzenia 8 pojazdów, do których się przyznał. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.