Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Pościg ulicami Wodzisławia. Czeska policja ścigała polskiego uciekiniera, który po drodze... "gubił" pasażerów

06.10.2021 12:55 | 10 komentarzy | AgaKa

We wtorkowe popołudnie (5 października) na ulicach Wodzisławia Śląskiego rozegrały się sceny rodem z filmu. Polska i czeska policja goniła zbiega, który uciekł podczas kontroli drogowej po czeskiej stronie granicy.

Pościg ulicami Wodzisławia. Czeska policja ścigała polskiego uciekiniera, który po drodze... "gubił" pasażerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym, że w mieście dzieje się coś dziwnego informowali nas mieszkańcy wysyłając na naszą skrzynkę mailową zdjęcia czeskich radiowozów oraz zapytania "co się dzieje, bo właśnie widzieli radiowozy na sygnale". Kilka radiowozów, zarówno polskich jak i czeskich stało na rondzie koło restauracji McDonald's.

fot. Tomasz Kazubski

fot. Tomasz Kazubski

Historia miała swój początek w Czechach. Czeska policja zatrzymała kierowcę mercedesa na polskich tablicach, który nie chciał poddać się kontroli drogowej (został zatrzymany, lecz w momencie, gdy policjant poprosił go o dokumenty, zaczął uciekać w stronę polskiej granicy). Zostały podjęte próby blokadowe na granicy, lecz mężczyzna uderzył w jeden z radiowozów i przejechał na stronę polską.

- Po drodze "zgubił" dwóch pasażerów. W Gorzycach z samochodu wysiadła kobieta, która została zatrzymana przez czeskich policjantów, a w Wodzisławiu, w rejonie restauracji McDonald's kolejny z pasażerów opuścił pojazd, ale i on również został zatrzymany - potwierdza w rozmowie z nami asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji.

Kierujący odjechał, nie udało się go złapać. Policja wie jednak, kto prowadził pojazd - to 26-latek z powiatu wodzisławskiego. Trwają poszukiwania.