Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Patrol

Gapił się w telefon? 3 osoby w szpitalu

20.09.2021 13:50 | 3 komentarze | AgaKa

Do zdarzenia doszło 17 września po godz. 22.00 w Godowie na ul. Powstańców Śląskich. 19-latek za kierownicą passata doprowadził do kolizji drogowej z dwoma pojazdami, ale nie tylko.

Gapił się w telefon? 3 osoby w szpitalu
W wyniku nieostrożnej jazdy 19-latka do szpitala trafiły trzy osoby, fot. OSP Godów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmusił motorowerzystę do zjechania do rowu

Zanim doszło do zderzenia z dwoma samochodami osobowymi, 19-latek, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadący za kierownicą passata, wiozący 17-letnią pasażerkę również mieszkankę powiatu wodzisławskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając 25-letniego kierowcę motoroweru do zjechania do rowu (motorowerzysta chciał uniknąć zderzenia).

Kolizja z dwoma samochodami

Na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich z Olszyńską na łuku drogi 19-latek uderzył w lewy bok samochodu marki dacia (kierowanego przez 58-latkę), a następnie czołowo zderzył się z passatem (kierowanego przez 45-latka wiozącego 19-letnią pasażerkę).

W wyniki tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy kobiety (w tym pasażerka sprawcy), miesznaki powiatu wodzisławskiego, które zostały przewiezione do szpitala. Doznały niewielkich obrażeń.

Sprawa trafi do sądu

W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Skierowany będzie wniosek do sądu o ukaranie. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Wykonany test na zawartość alkoholu nie wykazał, aby sprawca był pod wpływem, lecz pobrana została mu krew do badań, bo padło podejrzenie, że może on być po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. 19-latek tłumaczył się, że 'zagapił się w telefon komórkowy'. Policja nie wyklucza także nadmiernej prędkości.