Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zderzenie citroena ze skuterem w Rudach. Kto zawinił?

Kierowca skutera trafił do szpitala na obserwację. Tam okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zderzenie citroena ze skuterem w Rudach. Kto zawinił?
Strażacy udzielili pierwszej pomocy kierującemu skuterem mężczyźnie, a następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych (fot. OSP Rudy).

81-latek potrącił 44-latka

8 tys. zł strat - to finansowe skutki kolizji drogowej, do której doszło 14 września około godz. 16.56 na ul. Szybki w Rudach. Zderzyły się tam samochód osobowy citroen c3 oraz motorower.

Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z Raciborza i Rybnika oraz strażacy-ochotnicy, a także ratownicy medyczni i policjanci. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący citroenem 81-letni mężczyzna, który potrącił 44-letniego kierowcę skutera. Stróże prawa ukarali 81-latka mandatem.

Gaz w bloku, pożar w lesie, osy i szerszenie

14 września strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Wandy w Raciborzu (godz. 9.04). Zgłaszający informowali o zapachu gazu, który miał być wyczuwalny w budynku. Strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze. Piszemy o tym tutaj:

O godz. 10.19 strażacy interweniowali w rejonie ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Grzybiarze zauważyli niewielki pożar w lesie. Do akcji skierowano sześć zastępów strażaków, służby leśnej oraz policję. Paliła się ściółka leśna na powierzchni kilku metrów kwadratowych. Strażacy ugasili ogień, przekopali ściołę, a na koniec sprawdzili miejsce kamerą termowizyjną. Piszemy o tym tutaj:

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich), Łubowicach (ul. Eichendorffa) oraz Raciborzu (ul. Widokowa).

Oprócz tego strażacy zmyli plamę ropy z jezdnię ulicy Rybnickiej w Raciborzu<Racibórz ul. Rybnicka>. Przyczyną zdarzenia było uszkodzenie baku samochodu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].