Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Patrol

Wędkarz utopił się w zbiorniku w starych Nieboczowach

14.09.2021 12:01 | 4 komentarze | AgaKa

61-letni mężczyzna utopił się nocą, 14 września w zbiorniku wodnym Racibórz Dolny na terenie starych Nieboczów. Na numer alarmowy zadzwonił bliski członek rodziny, który był obecny na miejscu.

Wędkarz utopił się w zbiorniku w starych Nieboczowach
Mężczyzna utopił się w zbiorniku Racibórz Dolny, zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieszczęśliwy wypadek

Na numer alarmowy 112 zadzwoniono po godz. 1.15 w nocy. - Dostaliśmy informację o mężczyźnie, który podczas wędkowania wpadł do wody na terenie starej, nieistniejącej miejscowości Nieboczowy - przekazują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Jak się okazało, po pomoc dzwonił bliski krewny zaginionego, który był wraz z nim.

- Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, wszedł do wody, prawdopodobnie został wciągnięty przez większy okaz ryby, zaplątał się w sprzęt rybacki i doszło do nieszczęścia. Ta druga osoba, która była na miejscu nie była w stanie mu pomóc, bo nie potrafiła pływać - potwierdza nam st. asp. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji. - Był to nocny, amatorski połów ryb - dodaje.

Utrudnione poszukiwania

Dojazd służb na miejsce był utrudniony ze względu na charakterystykę terenu i fakt, że był środek nocy. Część trasy pokonano pieszo i z pomocą wspomnianego krewnego udało się dotrzeć na miejsce zdarzenia. Przystąpiono do poszukiwań, mężczyznę odnaleziono, wyciągnięto na brzeg i podjęto czynności reanimacyjne, które niestety, nie przyniosły skutku.