Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Patrol

Rajd Śląska przerwany. Nie żyje pilotka

12.09.2021 14:59 | 0 komentarzy | AgaKa

Nie tak się miała skończyć ta impreza. 11 września około godziny 11.00 na ul. Leśnej w Chybiu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wypadku śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy, który został przewieziony do szpitala. Organizatorzy Rajd Śląska podjęli decyzję o zakończeniu rywalizacji.

Rajd Śląska przerwany. Nie żyje pilotka
OS Chybie: Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, fot. Bielskiedrogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadek miał miejsce na końcu stosunkowo prostego odcinka drogi (ok. 140-180m), zakończonego zakrętem w lewo o około 90 stopni. Honda Civic z numerem bocznym 40 uderzyła w ogrodzenie posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Kuta brama przebiła karoserię pojazdu. Pasażerka nie miała szans, zginęła na miejscu. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy. Środowisko rajdowe pogrążyło się w głębokim żalu.

"Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy" - poinformowali organizatorzy rajdu.

info + zdjęcia Bielskiedrogi


Rajd Śląska miał jechać przez Jastrzębie

Odcinek specjalny w Jastrzębiu-Zdroju wiódł ulicami: Jana Matejki, Ruptawiec, Libowiec, Grzybowa, Żyzna, Kłosowa, Niepodległości, Jastrzębska, Spokojna, Spółdzielcza, Skotnia, Żytnia, Kolonia Jana, Podleśna, Rolnicza, Klubowa.

Bazą Rajdu Śląska, będącego 5. rundą ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był Stadion Śląski w Chorzowie. Odcinek specjalny w Bziu i Ruptawie zawodnicy mieli przejechać dwukrotnie - w sobotę, 11 września. Kibice mieli zobaczyć ponad setkę załóg, nie tylko w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych rajdówkach, ale również w samochodach historycznych.

Drugi przejazd jastrzębskiego odcinka miał zostać rozegrany jako Power Stage. W mistrzostwach Polski to dodatkowo punktowana próba, więc z pewnością żaden z kierowców by nie odpuścił.

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska jest elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. W 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, które było jedną z pięciu polskich insurekcji zakończonych sukcesem. By przyczynić się do upamiętnienia tych wydarzeń, odcinek specjalny Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim nosi nazwę Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich.