Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Patrol

Wypadek i kolizja w Pawłowie. Dzień po dniu

02.09.2021 10:29 | 0 komentarzy | żet

1 i 2 września na ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Interweniowało pięć zastępów strażaków, ratownicy pogotowia oraz policjanci.

Wypadek i kolizja w Pawłowie. Dzień po dniu
30-letnia kobieta trafiła do szpitala, po tym jak w kierowanego przez nią volkswagena wjechał kierowca ciężarówki. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowca ciężarówki zepchnął volkswagena pod nadjeżdżający samochód

Do wypadku doszło 1 września tuż przed godz. 10.00. Kierujący ciężarówką 37-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył volkswagena golfa, którym kierowała 30-latka. Kierowany przez nią samochód został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym renault kadjar, którym kierował 18-latek - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

W następstwie wypadku ucierpiała 30-latka z volkswagena golfa. Kobieta trafiła do szpitala. Obrażenia, których doznała, nie zagrażają jej życiu.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł. Sprawa trafi do sądu.

2 września około godz. 8.15 na ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie doszło do zderzenia ciężarowego iveco z samochodem renault. Kierujący iveco 58-latek został ukarany mandatem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu 

W całym 2020 roku w Pawłowie (gmina Pietrowice Wielkie) doszło do 9 kolizji drogowych. Nie odnotowano ani jednego wypadku.

29-latek potrącony przez ciężarówkę

1 września, gdy policjanci, strażacy i ratownicy medyczni wciąż jeszcze byli na ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie, służby ratunkowe odebrały kolejne zgłoszenie. Dotyczyło ono wypadku na ul. Głubczyckiej w Raciborzu, w którym ucierpiał młody mężczyzna. Policjanci wstępnie ustalili, że 29-latek wszedł na jezdnię tuż przed nadjeżdżającą ciężarówkę. Mężczyzna został potrącony przez pojazd, doznał poważnych obrażeń. Piszemy o tym w artykule:

Na zakończenie dodajmy, że w W 2020 roku na drogach powiatu raciborskiego doszło do 904 kolizji i 33 wypadków drogowych. 36 osób został rannych, a 3 osoby zginęły. W 30 przypadkach do wypadków doszło z winy kierującego. Przyczyną 3 wypadków była wina pieszego.