Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odkręcił butlę z gazem. Chciał wysadzić dom w powietrze

WODZISŁAW, KOKOSZYCE W poniedziałek, 16 sierpnia tuż po godz. 10.00 dyspozytor Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo wysadzając dom w powietrze.

Odkręcił butlę z gazem. Chciał wysadzić dom w powietrze
fot. OSP Kokoszyce

Do zdarzenia doszło na ul. Norwida w Wodzisławiu Śląskim (Kokoszyce). Mężczyzna, 69-latek chciał wysadzić dom w powietrze odkręcając kurek butli z gazem. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że w budynku znajdowały się dwie butle - jedna, wg. dowódcy była pusta, druga z kolei była odkręcona, ale podłączona do kuchenki gazowej. Strażacy zabezpieczyli butlę i przewietrzyli pomieszczenia. Jak potwierdziła nam mł. asp. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej komendy policji, mężczyzna został zabrany karetką do szpitala na badania psychiatryczne. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe i 4 zastępy straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Manuś (31.1. * .180) 19.08.2021 00:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu