Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Patrol

Dramat na placu zabaw. 3-latek utknął między szczeblami, pomogli strażacy

05.08.2021 07:22 | 0 komentarzy | ska

Interwencja strażaków okazała się konieczna przy ul. Mazurskiej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie podczas zabawy jedno z dzieci zakleszczyło się między szczebelkami jednego z urządzeń. Ojciec dziecka nie mógł wyciągnąć jego nóżki, dlatego wezwano na miejsce strażaków. 

Dramat na placu zabaw. 3-latek utknął między szczeblami, pomogli strażacy
Strażacy na swoim wyposażeniu mają odpowiedni sprzęt, zarówno do wycinania w metalu pojazdów podczas wypadków (na zdjęciu) jak i małe szlifierki kątowe do wycinania mniejszych elementów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dramat na placu zabaw. 3-latek utknął między szczeblami, pomogli strażacy

Strażacy przyjechali na plac zabaw i od razu zabezpieczyli teren. Noga 3-letniego dziecka utknęła między szczeblami urządzenia do zabaw. Nie udało się jej wyciągnąć, bez wycięcia fragmentu metalowej konstrukcji. Strażacy przytrzymali dziecko, zapewnili mu termoizolację i tlenoterapię, a także cały czas podtrzymywali je na duchu. Przystąpili do wycinania metalowego elementu. 

Pierwsza pomoc dla dziecka i ojca

W tym momencie ojciec dziecka stracił przytomność. - Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, położono na wznak, zapewniono wsparcie psychiczne - informuje st. kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Na miejsce wezwano także pogotowie, aby sprawdziło stan zarówno dziecka, jak i ojca. Skończyło się na strachu, ostatecznie nikt nie ucierpiał, ani nie wymagał hospitalizacji.