Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

110 tysięcy złotych strat po pożarze kombajnu w Rudzie

31.07.2021 08:41 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:46

TEKST AKTUALIZOWANY

Zobacz zdjecia z akcji gaśniczej.

110 tysięcy złotych strat po pożarze kombajnu w Rudzie
W czasie żniw relatywnie często dochodzi do pożarów maszyn rolniczych. Tylko 30 lipca strażacy z naszego regionu ugasili pożary kombajnów, do których doszło w gminach Kuźnia Raciborska (na zdjęciu, fot. OSP Siedliska) oraz Marklowice.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kombajn i zboże w ogniu

Do pożaru doszło 30 lipca około godz. 19.35 nieopodal ul. Rudzkiej w Rudzie (gmina Kuźnia Raciborska). Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi oraz ochotnicy (OSP Turze, OSP Siedliska, OSP Ruda, do tego OSP Racibórz Brzezie na zabezpieczenie rejonu raciborskiego). 

- Gdy strażacy przyjechali na miejsce, 3/4 maszyny stało w płomieniach - słyszym w raciborskiej straży.

Akcja gaśnicza trwała około dwóch godzin. Pożar zniszczył niemalże całą maszynę oraz zboże rosnące na powierzchni pięciu arów. Przyczyną zaprószenia ognia było zatarcie w komorze silnika.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 110 tys. zł.

Pozostałe interwencje strażaków

W piątek 30 lipca strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze na ul. Ocickiej w Raciborzu (godz. 9.18). Rowerzysta przewrócił się na drodze. Strażacy udzielili mu pomocy. Okazało się, że mężczyzna nie wymaga pomocy medycznej.

Tuż przed godz. 12.00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na placu Mostowym w Raciborzu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz uprzątnięciu resztek pokolizyjnych z jezdni.

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni (Brzeźnica ul. Leśna, Krzanowice ul. Akacjowa, Kuźnia Raciborska ul. Brzozowa, Racibórz ulice Gliwicka i Pogrzebieńska, Rudy ul. Kozielska, Tworków ul. Zamkowa).