Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Podtopienia w Krzanowicach, Krzyżanowicach, Raciborzu i Rudnik. Strażacy zawodowi i ochotnicy przez całą noc usuwali skutki nawałnicy

29.07.2021 09:58 | 0 komentarzy | żet

Gwałtowna ulewa po raz kolejny zagroziła mieszkańcom powiatu raciborskiego. Spływająca woda z pól zalewała drogi i piwnice. Strażacy układali worki z piaskiem, aby ochronić posesje najbardziej narażone na zalanie.

Podtopienia w Krzanowicach, Krzyżanowicach, Raciborzu i Rudnik. Strażacy zawodowi i ochotnicy przez całą noc usuwali skutki nawałnicy
Druhowie z gmin Krzanowice, Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Racibórz oraz Rudnik przez kilkanaście godzin pracowali nad usunięciem skutków nawałnicy, która przeszła przez powiat raciborski wieczorem 28 lipca. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wieczorem 28 lipca gwałtowna nawałnica spowodowała lokalne podtopienia w szeregu miejscowości powiatu raciborskiego. Od godziny 20.18 (28.07.2021 r.) do godziny 7.34 (29.07.2021 r.) strażacy odnotowali 24 interwencje. W pierwszym rzędzie skupiono się na ochronie posesji przed zalaniem, a następnie przystąpiono do usuwania błota naniesionego na drogi, wypompowywania wody z zalanych piwnic, udrażniania studzienek oraz usuwania nadłamanych konarów.

Największe siły i środki zgromadzono na ul. Wojska Polskiego w Owsiszczach. - Jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz siedem zastępów OSP, w sumie 47 strażaków, zabezpieczało posesje przed zalaniem. Po opadnięciu wody przystąpiono do usuwania błota z jezdni. W działaniach wykorzystano ładowarkę - informuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Podobnie działania prowadzono na ul. Kuhelnickiej w Borucinie (w tym miejscu działało pięć zastępów strażaków). Kolejne zastępy kierowano do usuwania błota z jezdni, wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji, usuwania zanieczyszczeń z kratek ściekowych. Działania te prowadzono w następujących miejscowościach:

Gmina Krzyżanowice

Gmina Krzanowice

Gmina Rudnik

Racibórz

  • ulice: 1 Maja, Kościuszki, Górna (woda zalała piwnicę, zniszczone zostało wyposażenie o szacunkowej wartości 30 tys. zł), Ocicka, Starowiejska.

Zobacz również: