środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Patrol

Postrzelony psiak znaleziony w Mszanie odszedł "za tęczowy most"

28.07.2021 20:26 | 3 komentarze | AgaKa

25 lipca pisaliśmy o psiaku znalezionym w Mszanie na ul. Mickiewicza. Psina leżała na poboczu i miała trudności z poruszaniem się. Okazało się, że miała 6 ran postrzałowych i połamaną miednicę. 

Postrzelony psiak znaleziony w Mszanie odszedł "za tęczowy most"
Czy w Mszanie ktoś strzelał z wiatrówki do psa? Stowarzyszenie PSYjaciele prosi o kontakt każdego, kto może coś wiedzieć w sprawie. Poszukiwany jest też właściciel czworonoga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pies leży na poboczu

Zgłoszenie dotarło do stowarzyszenia w piątek, 23 lipca. - Malutka puchata kuleczka zgłoszona jako pies potrzebujący pomocy weterynaryjnej, bo leży na poboczu, kuleje na tylną łapę. Mszana ul. Mickiewicza - czytamy na profilu stowarzyszenia PSYjaciele - stowarzyszenia, pod skrzydła której trafił psiak. - Pomocy udziela Przychodnia Weterynaryjna InterVet Gołkowice, robią zdjęcia RTG i kolejny raz oczy nam się zaszkliły. Połamana miednica, śrut w ciele. 6 pocisków z wiatrówki przyjęło to małe niczemu winne ciałko. Nie potrafimy na tą chwilę wyrazić naszych emocji... Psiak jest pod opieką Przychodni - brzmiała dalsza część informacji.

Piesek odszedł za "tęczowy most"

Niestety nie mamy dobrych wieści. Jeżyk, bo tak nazwano psa, nie żyje. Kul z jego ciała nie udało się wyciągnąć, bo operacja była dla niego zbyt ryzykowna. Poza ranami postrzałowymi i połamaną miednicą u psa wykryto także zaawansowaną muszycę (choroba skóry) oraz mastocytomę (nowotwór).

Stowarzyszenie szuka osoby, która strzelała do psa. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje o zdarzeniu lub rozpoznajesz psa i wiesz, kto jest jego właścicielem - zadzwoń. Magdalena 606 673 781.

Zobacz także: