Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Patrol

Kto strzelał do kota? Policja szuka świadków

20.07.2021 11:15 | 0 komentarzy | AgaKa

Policjanci z żorskiej jednostki otrzymali informację o postrzelonym kocie należącym do mieszkanki Żor i sprawdzają kto mógł w tak nieludzki sposób potraktować zwierzę. Przypominają, że w myśl ustawy o ochronie zwierząt to istoty żyjące, zdolne do odczuwania cierpienia, którym człowiek jest winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Kto strzelał do kota? Policja szuka świadków
Kto strzelał do kota? Na zdjęciu rentgenowskim widać śrut
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Postrzelony kot

Kot należący do jednej z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żorach postrzelony został na początku lipca br. Niestety nie wiadomo, gdzie doszło do zdarzenia i kto jest jego sprawcą. Pewne jest jednak to, że u zwierzęcia badanie rentgenowskie wykazało obecność śrutu, który prawdopodobnie doprowadził do dysfunkcji rdzenia kręgowego zwierzęcia.

O zdarzeniu policjantów poinformowała Fundacja Pet Patrol z Rybnika, która walczy o powrót kota do zdrowia i choć przedstawiciele zdają sobie sprawę, że poznanie dokładnych okoliczności zdarzenia będzie niezwykle trudne wierzą w to, że nagłośnienie sprawy uświadomi ludziom traktującym w podobny sposób zwierzęta, że ich zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa znęcania się.

Jeśli posiadasz informacje o tym, kto mógł strzelać do zwierzęcia, powiadom policję.