Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Patrol

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

20.07.2021 10:47 | 1 komentarz | AgaKa

Jastrzębscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 16 lipca na ulicy Ranoszka w Jastrzębiu-Zdroju. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki VW oraz przejeżdżający przez przejście dla pieszych rowerzysta. W wyniku zderzenia kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziecko wyjechało na pasy

W piątek po godzinie 17.00 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty na ulicy Ranoszka w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, iż 10-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wyjeżdżając zza pojazdów wjechał rowerem na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez kierującego samochodem osobowym VW. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący osobówką był trzeźwy.

Mundurowi przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania. Na drodze obok nas są inni użytkownicy dróg, którzy nie zawsze rozsądnie zachowują się na drodze. W przypadku dzieci nie zawsze przewidują i myślą o konsekwencjach swojego zachowania.

Pies przyczyną potrącenia dziecka na ul. Matejki

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 lipca około godziny 14.30 na ulicy Matejki w Jastrzębiu-Zdroju. Jak ustalili mundurowi, 14-latek jadąc ulicą Matejki w kierunku ulicy Libowiec zauważył, jak z bocznej drogi wybiegł pies, który zaczął ujadać oraz gryźć go po nogach. O sprawie piszemy tutaj Rowerzysta zderzył się z samochodem. Przyczyną był... pies