Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Pierwszy ciężki wóz bojowy w gminie Krzyżanowice stacjonuje w Chałupkach [ZDJĘCIA]

17.07.2021 09:20 | 0 komentarzy | mad

Ochotnicy z Chałupek przesiadają się z wysłużonego stara 244 do nowszego, ciężkiego wozu bojowego - jelcza 010R. Jest to pierwszy pojazd tego typu, który służyć będzie na terenie gminy Krzyżanowice.

Pierwszy ciężki wóz bojowy w gminie Krzyżanowice stacjonuje w Chałupkach [ZDJĘCIA]
Oficjalne poświęcenie i przekazanie kluczy wraz z dokumentami odbyło się przed jednostką OSP Chałupki w piątek 16 lipca (fot. UG Krzyżanowice)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oficjalnego przekazania kluczy i dokumentu dokonał wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki wraz z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadierem Jarosławem Ceglarek. Nowy wóz poświęcił kapelan strażaków powiatu raciborskiego o. Marceli Dębski. Po oficjalnych uroczystościach prezes OSP Chałupki Bartosz Zając i zastępca prezesa OSP Chałupki Dawid Reguła podziękowali osobom zaangażowanym w pozyskanie wozu strażackiego z OSP Bzie - sekretarz gminy Małgorzacie Krzemien, wójtowi gminy oraz komendantowi PSP w Raciborzu. Następnie przystąpiono do oględzin nowo pozyskanego pojazdu, który został doposażony i przygotowany do służby przez ochotników z Chałupek.

- Oprócz doposażenia i przystosowania ciężkiego wozu bojowego do potrzeb strażaków z Chałupek, przesiadka na większy wóz strażacki wymagała powiększenia bramy wjazdowej w miejscowej jednostce OSP - informuje gmina. Łącznie na sprzęt, prace naprawcze wozu i wymianę bramy przeznaczono ponad 20 tys. zł. W przygotowaniu pojazdu do służby w gminie zaangażowani byli wszyscy strażacy OSP Chałupki, a w szczególności: Sławomir Hoszek, Bartosz Zając, Dawid Reguła, Artur Bartocha oraz Mirosław Krupa, którzy remontowali samochód po godzinach.

Przekazanie wozu z OSP Bzie do OSP Chałupki nastąpiło z początkiem marca 2021 roku. Pisaliśmy tym TUTAJ.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Małgorzata Krzemien

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice