Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Bił swoją matkę i groził pozbawieniem życia. Dramat rodziny z Kuźni Raciborskiej trwał od czerwca

15.07.2021 12:04 | 1 komentarz | mad

Kuźniańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją matką. - Zarzuca się mu wszczynanie awantur, podczas których m.in. groził pozbawieniem życia, wyzywał oraz bił pokrzywdzoną - relacjonują mundurowi. Ponadto naruszył nietykalność cielesną i znieważył interweniujących w stosunku do niego policjantów.

Bił swoją matkę i groził pozbawieniem życia. Dramat rodziny z Kuźni Raciborskiej trwał od czerwca
Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia (fot. KPP Racibórz)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 9 lipca kuźniańscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych kierowanych przez 35-latka w stosunku do 68-letniej matki oraz znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą. - Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali rodzinnego oprawcę - informują mundurowi.

Jak dowiadujemy się, do przemocy dochodziło od początku czerwca do lipca br. w jednym z mieszkań na terenie Kuźni Raciborskiej. Jednak teraz pokrzywdzona zdecydowała się złożyć przeciwko synowi zawiadomienie o przestępstwie. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu zarzutu stosowania przemocy i gróźb wobec matki. Ponadto podejrzany podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną oraz znieważył prowadzących interwencję kuźniańskich stróżów prawa.

Materiały postępowania trafiły do raciborskiej prokuratury, która złożyła wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

- Sąd w środę 14 lipca br. przychylił się do złożonego wniosku, a podejrzany spędzi w areszcie 3 miesiące - przekazują policjanci.