Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Dachowanie toyoty na trasie Nędza - Kuźnia Raciborska

18.06.2021 09:27 | 0 komentarzy | żet

66-letnia kobieta straciła panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem i wjechała do lasu.

Dachowanie toyoty na trasie Nędza - Kuźnia Raciborska
- Kierująca toyotą 66-latka została pouczona - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Fot. OSP KSRG Nędza.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolizja w lesie

Samochód, którym kierowała 66-latka, dachował i wpadł do lasu. Na miejscu interweniowali ratownicy pogotowia, strażacy oraz policjanci. Ratownicy udzielili pomocy 66-latce. Kobieta trafiła do szpitala. Strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe oraz wyciągnęli auto na jezdnię. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca około godz. 16.20 na ul. Jana Pawła II w Nędzy.

Śmierć 48-latka

Wieczorem 17 czerwca strażacy interweniowali jeszcze w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina w Raciborzu. Znajdował się tam mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, zastosowali sztuczne oddychanie oraz masaż serca. Akcja była kontynuowana po przyjeździe ratowników medycznych. Niestety, działania nie przyniosły rezultatu. Mężczyzna zmarł. Miał 48 lat.

Piszemy o tym tutaj: 48-letni tancerz raciborskiej "Strzechy" zmarł podczas próby przed koncertem.

Tlenek węgla i rój pszczół

Dodajmy, że 17 czerwca strażacy interweniowali jeszcze:

  • na ul. Reymonta w Raciborzu, gdzie zmyli plamę oleju (godz. 10.31),
  • przy ul. Wygonowej w Raciborzu, gdzie udzielili pomocy 67-latce, kobieta trafiła do szpitala (godz. 13.11),
  • przy ul. Pomnikowej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla, strażacy potwierdzili obecność czadu w kilku mieszkaniach, prawdopodobne przyczyny zdarzenia to niedrożny przewód kominowy oraz warunki atmosferyczne - wysokie temperatury wpływają na ciągi kominowe (godz. 14.55),
  • na ul. Powstańców Śląskich w Żerdzinach w związku z dowozem osób na szczepienie (godz. 16.00),
  • na ul. Opawskiej w Raciborzu, gdzie na drzewie osiadł rój pszczół, z pomocą pszczelarza udało się umieścić pszczoły w rojnicy i zabrać je w bezpieczne miejsce (godz. 16.14),
  • prz ul. Katowickiej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla, alarm okazał się fałszywy - urządzenie sygnalizowało niski stan baterii.