Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Patrol

Jeździł bez tablicy rejestracyjnej bo... nie był w stanie przymocować jej do zderzaka

08.06.2021 11:54 | 2 komentarze | AgaKa

Samochody bez przedniej tablicy rejestracyjnej coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Dzieje się tak, choć przepisy nakazują posiadanie rejestracji z obu stron pojazdu. Za jej brak policjanci mogą ukarać kierowcę mandatem oraz odebraniem dowodu rejestracyjnego.

Jeździł bez tablicy rejestracyjnej bo... nie był w stanie przymocować jej do zderzaka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatrzymany po raz kolejny

W niedzielę, 6 czerwca około godziny 20.35 policjanci ruchu drogowego w trakcie pełnienia służby zauważyli samochód marki honda, którego kierujący notorycznie nie posiada założonej przedniej tablicy rejestracyjnej na pojeździe. Mundurowi włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego, celem zatrzymania osobówki do kontroli. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania, mundurowi zmuszeni byli do zajechania drogi kierującemu.

Nie założę, bo się nie da

30-letni jastrzębianin był już karany wcześniej mandatem karnym oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z pojazdu za to samo wykroczenie. Jastrzębianin w trakcie kontroli oświadczył policjantom, iż „nie będzie jeździł z tą tablicą, bo nie da się jej założyć na tym zderzaku...” Policjanci poinformowali kierującego o obowiązujących przepisach. Mundurowi skierowali wniosek do sądu o ukaranie kierującego oraz zatrzymali dowód rejestracyjny z hondy.