Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Patrol

"Droga Redakcjo, czy takie parkowanie jest zgodne z prawem?" Zapytaliśmy

05.06.2021 07:00 | 66 komentarzy | AgaKa

Kilka dni temu nasz Czytelnik przesłał nam na skrzynkę mailową zdjęcie zaparkowanych samochodów na ul. Górnej w Wodzisławiu z zapytaniem, czy taki sposób parkowania jest zgodny z prawem. Zapytaliśmy w wodzisławskiej komendzie policji. Mamy odpowiedź.

"Droga Redakcjo, czy takie parkowanie jest zgodne z prawem?" Zapytaliśmy
Zaparkowane w ten sposób samochody łamią prawo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Droga Redakcjo, czy to jest zgodne z prawem?

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy zdjęcie od jednego z mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Pyta on, czy kierowcy mogą parkować w ten sposób i czy nie są w tym przypadku łamane przepisy. Podpiął zdjęcie (jak informuje, zostało wykonane na ul. Górnej). Zapytanie skierowaliśmy do wodzisławskiej komendy policji.

W odpowiedzi czytamy...

W odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od rzecznika wodzisławskiej komendy policji, Patryka Błasika czytamy:

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję, że kierujący pojazdami wskazanymi na zdjęciu popełniają wykroczenie z art. 97 kw w zw z art. 49 ust. 2 pkt 4 p.r.d. tj. naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone. Ponadto nagminne nadjeżdżanie na zielone pobocze spowoduje zniszczenie zieleni, czyli kolejne wykroczenie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wodzisławia Śląskiego podczas realizacji zadań w trakcie codziennej służby, będą patrolować przedmiotowy odcinek drogi celem egzekwowania prawidłowego zachowania. Niewykluczone, że posypią się mandaty lub wnioski o ukaranie do Sądu.