Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Pożorek wyruszył w świat z OSP Żory. Najpierw zawitał w OSP Ruptawa

02.06.2021 17:48 | 0 komentarzy | ska

OSP Żory wystartowała z nową kampanią, która ma na celu pomoc dla Stowarzyszenia "Dzieci Matki Teresy". Maskotka OSP Żory - Pożorek w Dzień Dziecka wyruszyła w podróż i odwiedzi różne miejsca, zachęcając do pomocy dla żorskiej organizacji. 

Pożorek wyruszył w świat z OSP Żory. Najpierw zawitał w OSP Ruptawa
Maskotka Pożorka powstała w 2019 roku dla poszerzenia działań promocji pożarnictwa w OSP Żory. fot. OSP Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożorek wyruszył w świat z OSP Żory. Najpierw zawitał w OSP Ruptawa 

Nasze działania profilaktyczne w ostatnim czasie mocno ograniczyła pandemia, więc się trochę nudziłem. Mam już dosyć siedzenia w remizie i czekania aż wirus odpuści... Kiedyś usłyszałem jak Kora śpiewa, że „Więcej się można nauczyć podróżując. Podróżować, podróżować jest bosko”. A ja jestem głody wiedzy, chcę zobaczyć więcej i chcę się nauczyć - pisze Pożorek w poście inicjującym akcję na specjalnie dedykowanym fanpage "Pożorek w podróży" w portalu Facebook. 

Podróż w szczytnym celu

Chcę Wam jeszcze powiedzieć, że moje podróże będą obserwowane przez różnych ludzi, którzy powiedzieli, że będą wspierać finansowo Stowarzyszenie "Dzieci Matki Teresy" w Żorach. Im więcej jednostek odwiedzę, tym więcej pieniędzy przekażą na cele statutowe Stowarzyszenia. Pozyskane w ten sposób środki wesprą starania członków stowarzyszenia by dzieci o szczególnych potrzebach mogły pojechać na super wakacje w roku 2022 - wyjaśnia pożorek. 

W Dzień Dziecka 1 czerwca 2021 roku Pożorek wyjechał do zaprzyjaźnionej jednostki OSP Ruptawa w Jastrzębiu-Zdroju. Stamtąd ma trafić do kolejnej i kolejnej. 

Wsparcie sponsorów dla stowarzyszenia

Naczelnik OSP Żory Adam Doleżych dodaje, że pierwszych sponsorów nietypowej akcji już udało się pozyskać. - W projekt włączyły sie już pierwsze firmy, które zadeklarowały wsparcie. Liczymy, że akcja zostanie dobrze przyjęta przez środowisko strażackie, które ma ogromny potencjał dla tego typu działań. W Polsce jest 16 tys. jednostek OSP, więc nasza maskotka zyskuje duże możliwości - podkreśla Adam Doleżych, zachęcając kolejnych sponsorów do wsparcia akcji. 

Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo Stowarzyszenie „Dzieci Matki Teresy” w Żorach strażacy udostępniają nr konta: 70 1750 0012 0000 0000 2296 1168 (BNP Paribas Polska S.A.) Stowarzyszenie zarejestrowane jest w KRS: 0000345757.