Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Patrol

Ludzie uciekli z zadymionego budynku. Pożar wyrządził znaczne szkody

28.05.2021 09:13 | 0 komentarzy | żet

Gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był już rozwinięty. Na szczęście lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem zastępów. Dzięki temu nikt nie ucierpiał.

Ludzie uciekli z zadymionego budynku. Pożar wyrządził znaczne szkody
Pożarem przy ul. Pomnikowej objęty był jeden pokój, panowało silne zadymienie (fot. Czytelnik).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielki dym na Nowych Zagrodach

70 tys. zł - to szacunkowa wartość strat po pożarze, do którego doszło 27 maja około godz. 15.17 w bloku przy ul. Pomnikowej w Raciborzu. Do akcji skierowano samochód operacyjny oraz trzy zastępy zawodowych strażaków z Raciborza, a także zastęp ochotników.

- Pożar udało się szybko zlokalizować, ograniczyć jego rozprzestrzenianie i dogasić. Podano dwa prądy gaśnicze* - jeden z klatki schodowej, drugi przez balkon. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia mogła być nieprawidłowa eksploatacja urządzenia grzewczego na prąd - informuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Pożar w Sudole

27 maja strażacy z powiatu raciborskiego w sile siedmiu zastępów interweniowali jeszcze przy ul. Hulczyńskiej w Raciborzu, gdzie około godz. 19.32 doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Więcej informacji tutaj: Pożar w Raciborzu-Sudole. Płonęła piwnica wypełniona po sufit ubraniami.

Dodajmy, że 27 maja strażacy interweniowali jeszcze w rezerwacie przyrody Łężczok. Osoba zgłaszająca natrafiła tam na rannego łabędzia. Strażacy odnaleźli zwierzę, zabrali je do komendy i wezwali na miejsce pracownika Leśnego Pogotowia z Mikołowa. To placówka, która specjalizuje się w opiece nad rannym ptakami. Łabędź z Łężczoka został zabrany tam na leczenie.

Tragiczny w skutkach pożar

Na zakończenie przypomnijmy, że w tym roku doszło w Raciborzu do tragicznego w skutkach pożaru. 24 marca w płomieniach stanęło mieszkanie w bloku przy ul. Słowackiego w Raciborzu. W ogniu zginął 70-letni mężczyzna. Ze wstępnych oględzin wynikało, że mieszkanie mogło zostać podpalone celowo przez lokatora. Pisaliśmy o tym tutaj: Pożar przy Słowackiego w Raciborzu. Lokator zginął na oczach sąsiadów, prawdopodobnie doszło do podpalenia [ZDJĘCIA].

* Jeden prąd to ilość środka gaśniczego mieszcząca się w rozwiniętym wężu strażackim od źródła środka gaśniczego do końca sikawki.