Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

W Żorach spłonął garaż w zabudowie szeregowej. 40 tys. zł strat

18.05.2021 15:06 | 0 komentarzy | ska

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców ul. Centralnej w Żorach, gdzie w niedzielę 16 maja doszło do pożaru garażu w zabudowie szeregowej. Na miejscu działali strażacy z OSP Rowień (zadysponowani z zabezpieczenia rejonu), OSP Żory oraz JRG Żory. 

W Żorach spłonął garaż w zabudowie szeregowej. 40 tys. zł strat
Strażakom z OSP Rowień, OSP Żory i JRG Żory udało się ugasić pożar, zanim objął mieszkanie powyżej. fot. OSP Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Żorach spłonął garaż w zabudowie szeregowej. 40 tys. zł strat

Podzielone działania ratowników

W momencie, gdy na autostradzie A1 doszło do wypadku, do którego zadysponowane zostały zastępy m.in. z Jastrzębia-Zdroju i Żor, przy ul. Centralnej w Żorach doszło do pożaru garażu w zabudowie szeregowej. Na miejsce w pierwszej kolejności skierowano OSP Rowień, która prowadziła w tym momencie zabezpieczenie rejonu chronionego. Następnie na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Żory, a później zastęp JRG Żory, wracający z autostrady A1. Jak informują strażacy z OSP Żory, z trasy zawrócono także zastęp z JRG Rybnik. 

Sporo sprzętów uległo zniszczeniu

Zgłoszenie do strażaków wpłynęło od mieszkańca jednego z wysokich bloków na pobliskim os. Korfantego, skąd widoczny był gęsty czarny dym. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali już płomienie wydobywające się przez bramę garażu. - Spłonęło całe wyposażenie garażu. Nie było w nim samochodu, ale sporo narzędzi warsztatowych. Zniszczeniu uległa także instalacja elektryczna i tynki. Straty zostały oszacowane na 40 tys. złotych - informuje st. kpt. Krzysztof Kuś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach. 

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń, ani też ogień nie przedostał się do mieszkania powyżej garażu.