Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Zderzenie hondy z busem, a potem jeszcze fiat w rowie. Sprawdź, co wydarzyło się w Tworkowie

18.05.2021 12:27 | 0 komentarzy | żet

Kierowca ciężarowego mercedesa twierdzi, że próbował wyminąć rozbite samochody, kierująca fiatem kobieta broni się, że próbowała uniknąć czołowego zderzenia z mercedesem i dlatego wjechała do rowu. Kto ma rację?

Zderzenie hondy z busem, a potem jeszcze fiat w rowie. Sprawdź, co wydarzyło się w Tworkowie
Kierujące hondą i fiatem kobiety trafiły do szpitala. Tam okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń. Zdjęcie ilustracyjne (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierująca hondą 52-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 43-letniemu kierowcy mercedesa (bus). Efekt? Zderzenie i mandat dla sprawczyni wypadku.

Na tym jednak nie koniec konsekwencji zdarzenia, do którego doszło 17 maja około godz. 13.00 na drodze krajowej nr 45 w Tworkowie. Chwilę później przejeżdżał tamtędy 38-letni kierowca ciężarowego mercedesa.

- On bardzo powoli mijał to wcześniejsze zdarzenie, a z naprzeciwka jechał fiat ducato, którym kierowała 43-latka. Według jej wersji, kierowca ciężarówki jechał "na czołowe", dlatego ona, żeby uniknąć zderzenia, wjechała do rowu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Sprawą zajmie się sąd. W toku postępowania zostanie ustalone, kto faktycznie zawinił. Dodajmy, że zarówno uczestnicy pierwszego jak i drugiego zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.