Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Pijany Ukrainiec wjechał w ogrodzenie na Mariańskiej w Raciborzu. Mężczyzna ma złamany kręgosłup

17.05.2021 10:43 | 0 komentarzy | żet

W wypadku ucierpiały dwie osoby podróżujące samochodem audi a6.

Pijany Ukrainiec wjechał w ogrodzenie na Mariańskiej w Raciborzu. Mężczyzna ma złamany kręgosłup
Alkohol i nadmierna prędkość to przyczyny poważnego wypadku, do którego doszło w niedzielę rano na ul. Mariańskiej w Raciborzu. Zdjęcie ilustracyjne (fot. arch. Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wbili się w ogrodzenie

- Kierujący audi 35-letni obywatel Ukrainy jechał z nadmierną prędkością. Na łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Do wypadku doszło 16 maja około godz. 6.20 na ul. Mariańskiej w Raciborzu.

Ustalono, że 35-letni kierowca audi był nietrzeźwy - miał 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał złamania kręgosłupa oraz urazu głowy. Samochodem podróżował jeszcze 33-letni pasażer, który doznał złamania obojczyka oraz urazu głowy.

Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Potrącenie w Rudach, zderzenie dwóch aut w Babicach

Dodajmy, że podczas minionego weekendu na drogach powiatu raciborskiego doszło do jeszcze jednego poważnego wypadku. W sobotę 15 maja kierujący daewoo tico 86-latek potrącił w Rudach 74-letnią kobietę. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń głowy, do szpitala przetransportowano ją śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Piszemy o tym tutaj: 86-latek potrącił na przejściu dla pieszych 74-latkę.

Do jeszcze jednego wypadku doszło na ul. Rudzkiej w Babicach, gdzie 19-letni kierowca volkswagena golfa skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu kierowcy kii. W następstwie zderzenia obu pojazdów obrażeń doznał pasażer z kii.