środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Patrol

Strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 123 razy. W Krzyżanowicach ratowali staruszkę, która wpadła do zalanej piwnicy i złamała nogę

14.05.2021 08:45 | 0 komentarzy | żet

Druhowie oraz druhny wciąż usuwają skutki nawałnicy, która 13 maja przeszła przez powiat raciborski. Zalanych zostało kilkadziesiąt piwnic i posesji oraz dróg. Najgorsza sytuacja panuje w gminie Krzyżanowice.

Strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 123 razy. W Krzyżanowicach ratowali staruszkę, która wpadła do zalanej piwnicy i złamała nogę
W gminie Krzyżanowice ucierpiało szereg miejscowości, m.in. Krzyżanowice, Nowa Wioska, Owsiszcze (na zdjęciu), Tworków. Fot. Sołectwo Owsiszcze/Facebook.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzyżanowice, Kornowac, Krzanowice

Podczas minionej doby strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali ogółem 123 interwencje (13 maja od godz. 8.30 do 14 maja do godz. 8.30). Działania w zdecydowanej większości dotyczyły usuwania skutków nawałnic, które w dniach 12-13 maja przeszły nad regionem.

Najwięcej, bo aż 71 interwencji odnotowano w gminie Krzyżanowice. 23 zdarzenia doszyły gminy Kornowac, a 13 Krzanowic. Ponadto strażacy interweniowali również w Raciborzu oraz gminach Nędza i Rudnik.

W ciągu 24 godzin strażacy wypompowali wodę z 49 zalanych piwnic oraz 11 zalanych posesji. Usunęli błoto z 40 dróg i udrożnili 10 przepustów.

81-latka wpadła do zalanej piwnicy

- W Krzyżanowicach strażacy ratowali 81-letnią kobietę, która wchodząc do zalanej piwnicy pośliznęła się i złamała nogę. Na szczęście miała przy sobie komórkę. Zadzwoniła i wezwała pomoc. Strażacy wydobyli ją z zalanej piwnicy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego - relacjonuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Ulice zamieniły się w rzeki

Opady deszczu były niezwykle intensywne. Wody było tyle, że nie wsiąkała do ziemi, ale spływała z pól do miejscowości. Drogi zmieniły się w błotniste rzeki. O tym z jakim żywiołem przyszło zmagać się mieszkańcom naszego regionu, najlepiej świadczą poniższe filmy:


Zobacz również: