Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Patrol

W Rydułtowach dalej pracują strażacy. Woda zalała cmentarz i zniszczyła nową plażę [ZDJĘCIA]

14.05.2021 00:43 | 1 komentarz | ska

Do późnych godzin nocnych trwało usuwanie skutków ulewy w Rydułtowach, gdzie skierowane zostały zastępy strażaków z wielu jednostek powiatu wodzisławskiego i nie tylko. Woda najdłużej utrzymywała się m.in. przy ul. Ofiar Terroru i niżej położonej ul. Jana III Sobieskiego, przy ul. Skowronków oraz Bohaterów Warszawy. 

W Rydułtowach dalej pracują strażacy. Woda zalała cmentarz i zniszczyła nową plażę [ZDJĘCIA]
Działania strażaków prowadzono m.in. przy ul. Orlovskiej w Rydułtowach. fot. S. Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rydułtowach dalej pracują strażacy. Woda zalała cmentarz i zniszczyła nową plażę [ZDJĘCIA]

Do Rydułtów po ulewie skierowano wiele zastępów strażaków nie tylko z terenu miasta, ale również z innych jednostek z całego powiatu. Do późnych godzin nocnych na terenie miasta wodę pompowali m.in. druhowie z OSP Gogołowa, OSP Zawada, OSP Olza, OSP Radoszowy, OSP Kokoszyce, OSP Głożyny i wielu innych jednostek oraz zawodowcy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rydułtowach. Na miejscu pracowali również strażacy z Jastrzębia-Zdroju z wydajnymi motopompami oraz zastęp z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu ze swoim zestawem pompowym. 

Pomoc z Jastrzębia, Zabrza, Bielska

Wczesniej w działania w Rydułtowach zaangażowani byli m.in. strażacy z Bielska-Białej, z wysokowydajnymi motopompami, aby usuwać nadmiar wody, która zgromadziła się po ulewie. Dotknięte żywiołem zostały m.in. cmentarz przy ul. Spokojnej i Cmentarnej, a także budynki położone w najniższym punkcie ul. Ofiar Terroru, gdzie powstało regularne rozlewisko. Uszkodzona została również plaża przy stawie Machnikowiec. Wiele domów nadal mierzy się z wodą, która zalała piwnice. 

Rozlewisko przy ul. Ofiar Terroru w Rydułtowach. fot. Czytelnik

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu

Przypomnijmy, że ponad 500 zgłoszeń napłynęło do wodzisławskiej straży pożarnej po gigantycznej ulewie, która przeszła nad regionem. W wielu częściach powiatu wodzisławskiego zalane są drogi i posesje. W trybie pilnym odbyło się specjalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu wodzisławskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie wodzisławskim. Strażacy walczą z żywiołem 

W Zawadzie trwa usuwanie skutków ulewy 

Pilne posiedzenie sztabu kryzysowego. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy