Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Ulewne deszcze nie dają za wygraną. Tak transmitowaliśmy "na żywo" bieżącą sytuację

13.05.2021 22:36 | 1 komentarz | mad

"Na żywo" za pośrednictwem Facebooka pokazywaliśmy, jak mocno ucierpiał nasz region wskutek ulewnych deszczy. Nadawaliśmy z Krzyżanowic, Borucina (gm. Krzanowice) oraz na drodze relacji Lubomia – Racibórz.

Ulewne deszcze nie dają za wygraną. Tak transmitowaliśmy "na żywo" bieżącą sytuację
13 maja nawałnica wyrządziła sporo szkód w naszym regionie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siła żywiołu po raz kolejny udowodniła, że jest nieposkromiona. Centrum Krzyżanowic dzień po dniu znów stało się nieprzejezdne. O skali problemu można przekonać się, oglądając poniższe wideo.

Woda wdarła się do Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. W konsekwencji jutro (tj. 14 maja) urząd będzie nieczynny. – Obsługiwani w nagłych sytuacjach będą jedynie petenci Urzędu Stanu Cywilnego – napisano na gminnej stronie internetowej.

Kiedy dotarliśmy do Borucina, po deszczu nie było już śladu. Do działań przystąpili wówczas strażacy-ochotnicy, usuwając naniesione błoto z pól. – Katastrofa – komentował krótko spotkany przez nas przewodniczący rady miejskiej, sołtys Moravii, a zarazem prezes OSP Krzanowice Jan Długosz.

W ostatniej transmisji pokazaliśmy drogę relacji Racibórz-Lubomia, która stała się nieprzejezdna, choć nie brakuje śmiałków, którzy mimo wszystko próbują ją przebyć.


Zobacz również: Ludzie:

Jan Długosz

Jan Długosz

Przewodniczący radny miejskiej w Krzanowicach, sołtys Moravi