Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Policja poszukuje świadków

12.05.2021 15:25 | 1 komentarz | AgaKa

Policjanci z wydziału kryminalnego jastrzębskiej komendy poszukują świadków wypadków drogowych, do których doszło 8 maja 2021 roku około godziny 18.15 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Rybnickiej oraz 10 maja 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju około godziny 13.50 na ulicy Niepodległości.

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Policja poszukuje świadków
Oba zdarzenia drogowe są odrębnymi sprawami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wypadkach obrażenia ponieśli motocykliści

Z ustaleń wynika, że w dniu 8 maja 2021 roku kierujący motocyklem marki HONDA VFR800 jechał ulicą Rybnicką w kierunku centrum. Kierujący srebrnym pojazdem jadąc ulicą Gagarina na skrzyżowaniu z ulicą z Rybnicką wjechał w ulicę Pochwacie nie ustępując pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństem motocylkiście, po czym odjechał. 38-latek został zmuszony do gwałtownego hamowania, przez co stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w samochód osobowy. Kierująca hyundaiem potwierdziła wersję podaną przez motocyklistę. Mężczyzna doznał obrażeń w postaci skręcenia stawu skokowego wraz z jego naderwaniem.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 10 maja 2021 roku około godziny 13.50 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Niepodległości. Kierujący Yamahą MT125 jadąc w kierunku ulicy Pszczyńskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Gospodarską zauważył jak jadący z naprzeciwka jasny samochód zjechał na jego pas ruchu. 32-latek chcąc uniknąć zdarzenia zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w betonowy murek, odnosząc obrażenia w postaci złamania nogi. Kierujący osobówką odjechał z miejsca zdarzenia.

Byłeś świadkiem? Powiadom policję

Informacje w sprawie tych wypadków – także anonimowe – prosimy kierować do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, tel.47 85 542 00, nr alarmowe 997 lub 112, adres e-mail: kryminalny@jastrzebie.ka.policja.gov.pl lub dyżurny@jastrzebie.ka.policja.gov.pl