Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biznesmen pod wybiegiem dla koni miał zakopywać niebezpieczne odpady

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letni mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego. Ten miał składować na działkach w Rogowie i Wodzisławiu niebezpieczne odpady. Jak informuje policja, oskarżony przyznał się do zarzucanych czynów. Jak ustaliliśmy, to znany w okolicy i powiecie biznesmen. Ten informacje podane przez policję nazywa bredniami.

Biznesmen pod wybiegiem dla koni miał zakopywać niebezpieczne odpady
Na terenie działki w Rogowie odnaleziono m.in. beczki z niebezpieczną substancją. Fot. KPP w Wodzisławiu Śl.

W maju ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji powiadomiona została o podejrzeniu składowania niebezpiecznych odpadów na terenie Rogowa oraz Wodzisławia Śląskiego. - Dzięki wytężonej pracy policjantów Wydziału do spraw Przestępczości Gospodarczej oraz współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, Strażą Pożarną oraz Gminą Gorzyce zabezpieczono materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie prokuratorskich zarzutów 63-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl. 

Podczas wykonywania swoich czynności policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, odnaleźli podkłady, podrozjazdnice kolejowe oraz beczki zawierające organiczne odpady z substancjami niebezpiecznymi, które ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne mogły powodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób.

W sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenie Rogowa oraz Wodzisława Śląskiego zaangażowane były również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Pożarna oraz Gmina Gorzyce. Jak ustalili śledczy, 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w okresie od 2019 do 2020 roku pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni, mieszczącym się na terenie "Parku Leśnego" w Rogowie. Odpady pokolejowe przechowywał również na jednej z działek mieszczących się na ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości, a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób.

Jak informuje Policja, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. - Za to przestępstwo grozi sprawcy do 5 lat więzienia - informuje wodzisławska policja. Jak ustaliliśmy oskarżony to znany w okolicy biznesmen.  

- Jest wiele informacji niezgodnych z rzeczywistością. W sądzie będę to wyjaśniać. Ktoś opowiada plotki i brednie, a wy je powielacie, zamiast zajmować się faktami. Fakty będą dopiero wtedy jak zapadnie wyrok sądu - powiedział w rozmowie z nami biznesmen, informując zarazem, że jeśli podamy do wiadomości publicznej informacje podane przez policję, to skieruje przeciw nam sprawę do sądu.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (46.134. * .252) 13.05.2021 12:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

bandyta bo to zwolennik po ?
biznesmen bo to zwolennik pis ?

no .................
ten od zdradzieckich mord by go obronił .........

~Pesa (37.248. * .64) 13.05.2021 11:52
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ekosreko (178.43. * .250) 13.05.2021 09:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Człowiek mieszka sobie spokojnie na wsi, ptaszki ćwierkają, zielono dookoła, cieszy się, że ma lepiej niż w centrum miasta, a tu jakiś sąsiad kisi cichaczem jakieś świństwa. Co się porobiło z ludźmi?

~Tryb (185.168. * .48) 12.05.2021 16:15
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Wooodzi (83.230. * .13) 12.05.2021 14:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A co z tym z zawady co tez miał podkłady kolejowe

~lolo@lolo123 (46.134. * .63) 12.05.2021 13:49
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem