Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Miał siedzieć w więzieniu, ale był na wolności. Zamiast się nie wychylać, wziął nóż i... pociął opony w dwóch samochodach

11.05.2021 14:18 | 0 komentarzy | żet

Wandal zniszczył osiem opon samochodowych, powodując straty o łącznej wartości 4 800 zł. Po kilku miesiącach był już pewien, że występek ujdzie mu na sucho, ale policjanci cały czas pracowali nad sprawą.

Miał siedzieć w więzieniu, ale był na wolności. Zamiast się nie wychylać, wziął nóż i... pociął opony w dwóch samochodach
Mężczyzna trafił już do więzienia, bo okazało się, że sąd wcześniej wydał nakaz doprowadzenia 25-latka do zakładu karnego w celu odbycia kary za popełnienie innego zabronionego czynu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatrzymany po kilku miesiącach

Raciborscy kryminalni ustalili, kto odpowiada za uszkodzenie ośmiu opon w dwóch samochodach. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 26 na 27 listopada 2020 r. na ulicy ks. Londzina w Raciborzu.

- Wówczas sprawca przy użyciu noża uszkodził 8 opon w pojazdach powodując straty na kwotę 4800 złotych - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Sprawą zajęli się kryminalni. Po kilku miesiącach udało im się ustalić tożsamość wandala. Mężczyzna został zatrzymany 10 maja 2021 r. na terenie Kuźni Raciborskiej. To 25-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to pięć lat pozbawienia wolności.

Od grzywny, przez ograniczenie wolności po więzienie

Wandalizm to przestępstwo opisane w Kodeksie Karnym:

Art. 288. Zniszczenie cudzej rzeczy

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.