Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Kierowca zawodowy nie chciał punktów karnych, próbował przekupić policjantów. Grozi mu więzienie

11.05.2021 11:07 | 4 komentarze | art

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl., w sobotę 8 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP  w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który podczas jazdy nie miał zapiętych pasów. Policyjne czynności nie zakończyły się jednak mandatem karnym. Kierowca, któremu groził stosunkowo niewielki mandat, próbował przekupić policjantów kwotą 50 zł. Co nim powodowało?

Kierowca zawodowy nie chciał punktów karnych, próbował przekupić policjantów. Grozi mu więzienie
Chciał wręczyć 50 zł łapówki, bo nie chciał 3 punktów karnych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do całej sytuacji doszło kiedy policjanci wodzisławskiej drogówki, patrolując ulicę Bogumińską w Wodzisławiu, zauważyli kierującego, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli jeden z policjantów poinformował 49-letniego kierowcę, że nakłada na niego mandat i punkty karne. - Chodziło o mandat w wysokości 100 zł i 3 punkty karne - precyzuje mł. asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy. 

By tego uniknąć, mężczyzna zaproponował stróżom prawa łapówkę, wkładając banknot do dowodu rejestracyjnego i przekazując go do ponownego sprawdzenia. Mężczyzna powiedział policjantom, by nie przypisywali mu punktów karnych, a w zamian za pieniądze, które włożył do dokumentów, kupili sobie obiad. - Wyjaśniał, że jest kierowcą zawodowym i nie chce punktów karnych, bo w jego zawodzie każdy punkt jest na wagę złota - mówi mł. asp. Patryk Błasik. 

Reakcja policjantów nie mogła być inna. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. 49-latkowi, który obawiał się 3 punktów karnych, grozi do 10 lat więzienia.