Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Pożar przy Korfantego w Radlinie. 6 zastępów strażaków do potrawy na gazie [ZDJĘCIA]

10.05.2021 21:51 | 0 komentarzy | ska

Mieszkańcy Biertułtów usłyszeli dźwięk syren strażackich w poniedziałek 10 maja po godz. 20.00. Okazało się, że zastępy z Radlina, JRG Rydułtowy i JRG Wodzisław zostały wezwane na ul. Korfantego, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych zgłoszono prawdopodobny pożar mieszkania. 

Pożar przy Korfantego w Radlinie. 6 zastępów strażaków do potrawy na gazie [ZDJĘCIA]
Strażacy z Radlina, JRG Rydułtowy, JRG Wodzisław zostali zadysponowani do akcji gaśniczej w Radlinie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar przy Korfantego w Radlinie. 6 zastępów strażaków do potrawy na gazie [ZDJĘCIA]

Dym wydobywał się z mieszkania na pierwszym piętrze, więc mieszkańcy w trosce o własne zdrowie i mienie wezwali strażaków. Zgodnie z procedurami na miejsce zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rydułtowach, miejscowe OSP oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, które jednak zostały zawrócone z trasy. 

Dym wyszedł na klatkę schodową

Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia szybko ubrali się w aparaty powietrzne i weszli na zadymioną klatkę schodową oraz do mieszkania, gdzie jak się okazało jeden z lokatorów zasnął, a wcześniej pozostawił na kuchence podgrzewany garnek z potrawą. To spowodowało dym, który przedostał się na klatkę schodową i zaalarmował innych mieszkańców bloku. Na szczęście skończyło się na strachu i nikt nie ucierpiał. 

Płonęły też trzciny w Grabówce

Nie był to jedyny pożar, do którego zostali wezwani strażacy w poniedziałkowy wieczór. Około 19.20 strażacy z Lubomi zostali zadysponowani do Grabówki, gdzie za ośrodkiem kultury doszło do pożaru trawy i trzciny. Dzięki szybkiej akcji udało się opanować ogień. 

Trawy i trzciny płonęły 10 maja przy ul. Bordynowskiej w miejscowości Grabówka (gmina Lubomia). Fot. OSP Lubomia