Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

Samochód wpadł do stawu w Kleszczowie. Pasażerom udało się uciec

10.05.2021 12:24 | 0 komentarzy | ska

Strażacy z Żor zostali w piątkowy wieczór zadysponowani na ul. Pszczyńską, gdzie do miejscowego zbiornika wodnego stoczył się samochód osobowy. Na szczęście nikt z czwórki pasażerów nie odniósł obrażeń. 

Samochód wpadł do stawu w Kleszczowie. Pasażerom udało się uciec
Strażacy zostali wezwani m.in. do wypadku na DK81, gdzie potrącony został rowerzysta z wózkiem dziecięcym. Odnotowano także pożar trawy i stoczenie się samochodu do stawu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samochód wpadł do stawu w Kleszczowie. Pasażerom udało się uciec

- Osobówka była do połowy zanurzona w stawie, pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej opuściły o własnych siłach 4 osoby, które czekały na brzegu - informuje st. kpt. Krzysztof Kuś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach. Strażacy sprawdzili, czy pasażerowie pojazdu nie odnieśli obrażeń. Nie wyciągali jednak pojazdu z wody, zajęła się tym już pomoc drogowa. 

Nocny pożar trawy na osiedlu w Roju

Ni było to jedyne zdarzenie, jakie w weekend 7-9 maja odnotowali żorscy strażacy. W niedzielę 9 maja przed godz. 23.00 gasili pożar trawy na os. Gwarków w dzielnicy Rój. Spaliło się tam 15 m kw. suchej trawy. Akcja gaśnicza szybko się zakończyła. 

Dramatyczne zdarzenie na DK81

Z kolei w niedzielne przedpołudnie 9 maja doszło do wypadku na DK81. Przez samochód osobowy potrącony został tam rowerzysta z dziecięcym wózkiem, ciągniętym za rowerem. Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Strażacy sprawdzili, czy nic nie stało się uczestnikom kolizji, a także zabezpieczyli miejsce zdarzenia.