Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Patrol

10.05.2021 11:31 | 2 komentarze | ska

Z terenu powiatu wodzisławskiego oraz Jastrzębia-Zdroju dobrze widoczny jest słup czarnego dymu, który od rana 10 maja widać w oddali już za naszą południową granicą. To skutek dużego pożaru, do którego doszło w dzielnicy Ostrawy - Witkowicach. 

Ogromny słup dymu nad Czechami. Płonie złomowisko w Ostrawie [WIDEO]
Dym z pożaru w Witkowicach k. Ostrawy jest dobrze widoczny m.in. z Radlina. fot. Wodzisław 998 Zdarzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogromny słup dymu nad Czechami. Płonie złomowisko w Ostrawie

Strażacy w poniedziałek rano 10 maja rozpoczęli walkę z żywiołem na terenie złomowiska w dzielnicy Ostawy Witkowicach.  Do pożaru doszło na terenie firmy specjalizującej się w skupie i utylizacji wraków samochodowych. - Według policji pożar poprzedziła eksplozja, w której nikt nie został ranny. Ewakuacja ludności nie była konieczna, jednak odradza się wietrzenie mieszkań - podaje portal Pozary.cz

Potężny sprzęt gaśniczy na miejscu

Na miejsce zdarzenia skierowano m.in. ciężki sprzęt gaśniczy w postaci pięcioosiowego samochodu Tatra oraz specjalnego pojazdu opancerzonego Tytan. W akcji udział bierze również śmigłowiec policyjny. Pożar uwalnia do atmosfery bardzo wiele trujących gazów i efektów spalania. 

Trzeci poziom alarmu przeciwpożarowego ogłaszany jest w Czechach jeśli zagrożenie pożarowe obejmuje co najmniej 1000 osób lub obszar 1 km kw, a także wymagane jest zadysponowanie na miejsce akcji sił i środków z innych regionów oraz pomocy zagranicznej. 

Nasze jednostki pozostają w gotowości

Obecnie w akcji gaśniczej udział biorą 34 zastępy strażaków. Jak udało nam się dowiedzieć, żadne zastępy z terenu Polski nie były tam na razie dysponowane. Strażacy m.in. z powiatu wodzisławskiego oraz Jastrzębia-Zdroju pozostają w gotowości.