Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Przyspieszał i hamował, jak pierwszy raz za kółkiem. A to promile nim kierowały

06.05.2021 12:30 | 0 komentarzy | art

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca renault, który został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Komisariatu Policji w Gorzycach. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego posiadał już aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Przyspieszał i hamował, jak pierwszy raz za kółkiem. A to promile nim kierowały
Fot. Zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowała wodzisławska policja, w sobotę 1 maja około godziny 15:00 będący w czasie wolnym od służby policjant z Komisariatu Policji w Gorzycach zauważył na ul. Granicznej w Gołkowicach podejrzanie poruszający się pojazd. Kierowca renault w niecodzienny sposób kilkukrotnie zwalniał i przyspieszał. Funkcjonariusz od razu zaczął podejrzewać, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany. Gdy tylko pojazd zatrzymał się pod jedną z posesji, postanowił zatamować drogę kierującemu, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jak się okazało, siedzący za kierownicą mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, 

Na miejsce zostali wezwani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu, a ponadto podczas sprawdzenia okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdu.

Mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Jako że 50-latek dopuścił się kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.