Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Patrol

Prezydent Polowy o zastrzelonym policjancie: Michał Kędzierski był nieustraszony

06.05.2021 09:03 | 0 komentarzy | ma.w

Z tragicznie zmarłym raciborzaninem Polowy znał się prywatnie. - Błyskotliwy, pełen energii. Potrafił zjednywać sobie ludzi - mówił o mł. aspirancie Kędzierskim włodarz Raciborza na konferencji prasowej z 5 maja.

Prezydent Polowy o zastrzelonym policjancie: Michał Kędzierski był nieustraszony
Dariusz Polowy znał Michała Kędzierskiego prywatnie. Spotykali się m.in. na strzelnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prezydent Raciborza zaczął swe comiesięczne spotkanie posesyjne z dziennikarzami od złożenia kondolencji dla rodziny funkcjonariusza, który zginął 4 maja na osiedlu przy ul. Chełmońskiego.

- To nie powinno się zdarzyć - stwierdziła głowa miasta.

Dariusz Polowy nie będąc jeszcze prezydentem Raciborza, poznał Michała Kędzierskiego przy okazji organizacji obchodów Narodowego Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Polowy był pomysłodawcą i współorganizatorem tego wydarzenia w Raciborzu). - Później spotykaliśmy się w klubie strzeleckim, na strzelnicy - wspominał poległego na służbie policjanta.

D. Polowy nazwał Kędzierskiego nieustraszonym.

- Nigdy nie chował się za czyimiś plecami. Tak było też 4 maja, nie mógł przewidzieć tego, co się zdarzyło - powiedział o zastrzelonym funkcjonariuszu Dariusz Polowy.

Na koniec stwierdził: wieczny odpoczynek... i cześć jego pamięci.

Przypomnijmy, że pogrzeb raciborzanina, w przeszłości znanego dziennikarza Radia Vanessa i Raciborskiej Telewizji Kablowej, odbędzie się w piątek 7 maja. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 mszą w kościele farnym, skąd kondukt radiowozów pojedzie na cmentarz Jeruzalem.

Policja zapowiada utrudnienia w ruchu drogowym w Raciborzu między godz. 11.30 a 15.00: na ulicy Adama Mickiewicza oraz w rejonie skrzyżowania ulic: Starowiejska-Ocicka jak również w rejonie Cmentarza „Jeruzalem” przy ulicy Ocickiej.

Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza