Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Trzy zarzuty dla zabójcy policjanta z Raciborza. Gdzie aktualnie przebywa napastnik?

05.05.2021 13:03 | 3 komentarze | żet

5 maja przesłuchano mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo policjanta z Raciborza. To najpoważniejsze, ale nie jedyne przestępstwo, o którego popełnienie oskarżają go śledczy.

Trzy zarzuty dla zabójcy policjanta z Raciborza. Gdzie aktualnie przebywa napastnik?
W miejscu tragedii przez kilkanaście godzin pracowali policjanci. Zabezpieczyli ślady, ustalili świadków.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabójstwo, usiłowanie zabójstwa oraz nielegalne posiadanie broni - to trzy zarzuty, które przedstawiono 40-letniemu mężczyźnie po przesłuchaniu. Teraz prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzja będzie należeć do sądu. Sąd zdecyduje również, do którego aresztu śledczego trafi 40-latek. Informacje te przekazała Joanna Smorczewska - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Strzelanina na Chełmońskiego w Raciborzu

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo, usiłowanie zabójstwa oraz nielegalne posiadanie broni został przesłuchany 5 maja w szpitalu, gdzie trafił po tym jak 4 maja został postrzelony przez jednego z policjantów.

Wcześniej 40-latek w trakcie legitymowania wyjął broń i postrzelił kontrolującego go funkcjonariusza. Rana okazała się śmiertelna. Następnie strzelał jeszcze w kierunku drugiego policjanta, jednakże tym razem chybił. W odpowiedzi policjant wyjął broń, postrzelił go w udo i obezwładnił.

Przebrany za policjanta zatrzymywał kierowców

Policjanci interweniowali na ulicy Chełmońskiego po tym jak otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w policyjnym stroju, który zatrzymuje kierowców. Jego zachowanie miało wskazywać, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy lub znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Na miejsce skierowano patrol prewencji, który zastał podejrzanie zachowującego się mężczyznę. W trakcie kontroli doszło do opisanych powyżej dramatycznych wydarzeń.

Policjanci pilnują go w szpitalu

Postrzelony napastnik został opatrzony przez ratowników, a następnie przewieziony do szpitala. Przebywa tam również obecnie. Pilnują go policjanci. Stan zdrowia napastnika jest dobry, dlatego lekarze zezwolili na jego przesłuchanie.

Mężczyzna nie posiada stałego adresu miejsca zamieszkania. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że w przeszłości mieszkał na osiedlu, nieopodal którego doszło do tragedii.

Postępowanie zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Raciborzu. Jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.


Zobacz również: