Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Patrol

Specjaliści z Laboratorium Kryminalistyki na miejscu strzelaniny w Raciborzu [ZDJĘCIA]

04.05.2021 17:53 | 0 komentarzy | żet, OQL
Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 20:17

TEKST AKTUALIZOWANY

Technicy zabezpieczyli ślady w miejscu, w którym 40-letni napastnik postrzelił policjanta z Raciborza. Funkcjonariusz zmarł wskutek odniesionych ran.

Specjaliści z Laboratorium Kryminalistyki na miejscu strzelaniny w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Technicy z Laboratorium Kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczają ślady oraz materiał dowodowy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło 4 maja około godz. 8.10 na ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Legitymowany przez policjanta mężczyzna wyjął broń i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Funkcjonariusz doznał poważnych obrażeń, jego partner dobył broni, ranił i obezwładnił napastnika. Następnie próbował jeszcze ratować swego kolegę. Akcję kontynuowali strażacy oraz ratownicy medyczni, jednak bez skutku. 43-letni policjant zmarł.

Zatrzymany napastnik to 40-letni mężczyzna. Jest znany raciborskiej policji. W przeszłości był notowany za przestępstwa narkotykowe.

Tragiczne wydarzenie odbiło się szerokim echem w całej Polsce. Kondolencje rodzinie zmarłego policjanta złożyli m.in.: prezydent RP Andrzej Duda oraz minister Mariusz Kamiński.


Zobacz również: