Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Patrol

Napadł z nożyczkami i rozbitą butelką, potem pobił. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami

22.04.2021 11:14 | 0 komentarzy | AgaKa

Na 3 miesiące do aresztu śledczego trafił w czwartek (21.04) 21-latek, który z rozbitą butelką i nożyczkami napadł na jastrzębianina w jego własnym domu. Przestępca zażądał od niego pieniędzy, a potem okradł i pobił poszkodowanego.

Napadł z nożyczkami i rozbitą butelką, potem pobił. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami
Zatrzymanemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2021 roku na osiedlu Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik wdarł się do mieszkania i, trzymając w ręku rozbitą butelkę oraz nożyczki, groził jastrzębianinowi. Agresor zadawał pokrzywdzonemu uderzenia rękoma i krzesłem oraz kopał go po całym ciele. Doprowadzając w ten sposób mężczyznę do stanu bezbronności, ukradł 1400 złotych oraz firmowe obuwie, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i ustalili tożsamość sprawcy. Pomimo ukrywania się, 19 kwietnia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna usłyszał także zarzut rozboju dokonanego w dniu 29 marca 2021 roku na tej samej osobie. W czwartek na wniosek prokuratora i śledczych sąd tymczasowo aresztował napastnika.